Κύπελλο «Bristot»

Κύπελλο Bristot 2018-2019 ΕΠΣ Σερρών

4η Αγωνιστική – Α΄Φάσης

Κοινοποιούμε το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής της α΄ φάσης του Κυπέλλου «BRISTOT» της Ε.Π.Σ.Σερρών.

ΤΕΤΑΡΤΗ 19/12/2018, ΩΡΑ 2:30μμ
Γήπεδο Χειμάρρου          ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ-ΛΕΥΚΩΝΑΣ
Γήπεδο Σκοτούσσας        ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ-Ν.ΣΚΟΠΟΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 22/12/2018, ΩΡΑ 2:30μ.μ
Γήπεδο ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ       ΝΕΟΧΩΡΙ – ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟ
Γήπεδο Α.ΠΟΡΟΪΩΝ       Α.ΠΟΡΟΪΑ – ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 


3η Αγωνιστική – Α΄Φάσης

Κοινοποιούμε το πρόγραμμα αγώνων κυπέλλου της 3ης αγωνιστικής ημερομηνίας της Α Φάσης, γνωρίζοντάς σας ότι η κλήρωση των αγώνων της 4ης αγωνιστικής θα γίνει στα Γραφεία της Ενώσεως την Τρίτη 30-10-2018 ώρα 7 μμ

ΤΕΤΑΡΤΗ 17-10-2018 ΩΡΑ 3.30 ΜΜ
Γήπεδο  ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ       ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟ-ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ
΄΄     ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ         ΠΣ ΣΕΡΡΕΣ-ΝΕΟΧΩΡΙ
΄΄     ΠΡΩΤΗΣ                  ΠΡΩΤΗ-ΑΝΩ ΠΟΡΟΙΑ
΄΄     Κ ΚΑΜΗΛΑΣ           Κ ΚΑΜΗΛΑ-ΣΚΟΤΟΥΣΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ 24-10-2018 ΩΡΑ 3.30 ΜΜ
ΓΗΠΕΔΟ Ν ΖΙΧΝΗΣ              Ν ΖΙΧΝΗ-Ν ΣΚΟΠΟΣ 31/10/2018 2:30μμ
΄΄     ΚΑΠΝΟΦΥΤΟΥ      ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ-ΛΕΥΚΩΝΑΣ
΄΄     ΑΓΙΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ  ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ-ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ

ΤΕΤΑΡΤΗ 31-10-2018 ΩΡΑ 2.30 ΜΜ
ΓΗΠΕΔΟ ΛΙΘΟΤΟΠΟΥ       ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ-ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ 14/11/2018 14:30 


Kοινοποιούμε το πρόγραμμα αγώνων κυπέλλου της 2ης αγωνιστικής ημερομηνίας Α΄Φάσης

2η Αγωνιστική – Α΄Φάσης

3ος Όμιλος ΤΕΤ 26/9 04:30 μμ
Γήπεδο  Τούμπας                   ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ-ΝΕΟΧΩΡΙ
Γήπεδο   Κορμ.                         ΚΟΡΜΙΣΤΑ-ΠΡΩΤΗ
Γήπεδο   Μαυρ.                        ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ-Ν.ΣΚΟΠΟΣ

4ος Όμιλος ΤΕΤ 26/9 04:30 μμ

Γήπεδο   Ν. Ζιχν                      ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ-Ν.ΣΟΥΛΙ
Γήπεδο   Δραβ.                        ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ-ΛΕΥΚΩΝΑΣ
Γήπεδο   Νιγρ.                         ΝΙΓΡΙΤΑ 2018-ΑΓ.ΠΝΕΥΜΑ

Γήπεδο   Αερ.                        ΑΝΑΤΟΛΗ-ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ     TET 03/10 04:00 μμ


1η Αγωνιστική – Α΄Φάσης

Κοινοποιούμε το πρόγραμμα αγώνων κυπέλλου της 1ης αγωνιστικής ημερομηνίας της 1ης Φάσης, γνωρίζοντάς σας ότι η κλήρωση των αγώνων της 2ης αγωνιστικής θα γίνει στα Γραφεία της Ενώσεως την Τρίτη 4/9/2018 ώρα 7:30 μμ.  Η 2η αγωνιστική θα διεξαχθεί την Τετάρτη 12/9/2018 και την Τετάρτη 19/9/2018.

ΣΑΒΒΑΤΟ 1/9/2018 ΩΡΑ 5:00 μμ
Γήπεδο Αγκίστρου                 ΑΓΚΙΣΤΡΟ-ΑΜΜΟΥΔΙΑ
       ‘’      Κορμίστας                ΚΟΡΜΙΣΤΑ-ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ
       ‘’      Παλαιοκώμης          ΠΑΛΑΙΟΚΩΜΗ-ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ

ΚΥΡΙΑΚΗ  2/9/2018 ΩΡΑ 5:00 μμ
Γήπεδο  Αγ.Πνεύματος         ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ-ΠΗΓΑΣΟΣ   
       “      Χριστός                    ΗΡΑΚΛΗΣ-ΧΡΙΣΤΟΣ
       ‘’      Μεγαλοχωρίου       ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ-ΚΕΡΚΙΝΗ    
       ‘’      Άνω Ποροϊων          Α.ΠΟΡΟΪΑ-ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ   
       ‘’      Βαλτοτοπίου           ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ-ΠΣ ΣΕΡΡΕΣ
       ‘’      Πρώτης                    ΠΡΩΤΗ-ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ

       Χωρίς αγώνα περνάνε στην επόμενη αγωνιστική οι ομάδες ΡΟΔΟΠΟΛΗ, ΝΈΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ, ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ, ΚΑΡΠΕΡΗ, ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ, ΝΙΓΡΙΤΑ, ΔΡΑΒΙΣΚΟΣ και ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ. Επίσης στην κλήρωση της επόμενης αγωνιστικής θα συμμετάσχουν και οι ομάδες της Γ΄ Εθνικής και Επίλεκτης κατηγορίας.


Επισκόπηση των τελικών Κυπέλλου της ΕΠΣ Σερρών

A/A ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
1 1971 – 72 ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ – ΗΡΑΚΛΕΙΑ (3-1 πεν.)
2 1972 – 73 ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ (0-0 / 5-4 πεν.)
3 1973 – 74 ΗΡΑΚΛΕΙΑ ΗΡΑΚΛΕΙΑ – Α.Ο. ΝΙΓΡΙΤΑΣ  (3-0 διεκ.87′)
4 1974 – 75 Α.Ο. ΝΙΓΡΙΤΑΣ Α.Ο. ΝΙΓΡΙΤΑΣ – Ν. ΠΕΤΡΙΤΣΙ (2-1)
5 1975 – 76 ΛΕΥΚΩΝΑΣ ΛΕΥΚΩΝΑΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ (5-3)
6 1976 – 77 Ν. ΠΕΤΡΙΤΣΙ ΠΡΩΤΗ – Ν. ΠΕΤΡΙΤΣΙ (0-1)
7 1977 – 78 Ν. ΠΕΤΡΙΤΣΙ Ν. ΠΕΤΡΙΤΣΙ – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (7-0)
8 1978 – 79 Ν. ΠΕΤΡΙΤΣΙ Ν. ΠΕΤΡΙΤΣΙ – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (3-2)
9 1979 – 80 Α.Ο. ΝΙΓΡΙΤΑΣ Α.Ο. ΝΙΓΡΙΤΑΣ – ΛΕΥΚΩΝΑΣ (1-1 / 5-4 πεν.)
10 1980 – 81 ΠΑΜΒΛΑΧΙΑΚΟΣ ΠΑΜΒΛΑΧΙΑΚΟΣ – ΠΡΩΤΗ (3-0)
11 1981 – 82 ΣΚΟΤΟΥΣΑ ΣΚΟΤΟΥΣΑ – ΘΥΕΛΛΑ (1-0)
12 1982 – 83 Α.Ε. ΝΙΓΡΙΤΑΣ Α.Ε. ΝΙΓΡΙΤΑΣ – ΧΡΥΣΟΧΩΡΑΦΑ (4-0)
13 1983 – 84 ΑΜΜΟΥΔΙΑ ΑΜΜΟΥΔΙΑ – Ν. ΖΙΧΝΗ (1-0)
14 1984 – 85 Α.Ε. ΝΙΓΡΙΤΑΣ Α.Ε. ΝΙΓΡΙΤΑΣ – ΠΡΩΤΗ (2-0)
15 1985 – 86 Α.Ε. ΝΙΓΡΙΤΑΣ Α.Ε. ΝΙΓΡΙΤΑΣ – ΕΡΑΣΙΤ. ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΥ (3-1 παρ.)
16 1986 – 87 Α.Ε. ΝΙΓΡΙΤΑΣ Α.Ε. ΝΙΓΡΙΤΑΣ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ (2-1)
17 1987 – 88 ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ – ΣΕΡΡΕΣ 85′ (0-0 / 3-0 πεν.)
18 1988 – 89 ΗΡΑΚΛΕΙΑ ΗΡΑΚΛΕΙΑ – ΣΕΡΡΕΣ 85′ (2-2 / 4-2 πεν.)
19 1989 – 90 Ν. ΠΕΤΡΙΤΣΙ Ν.ΠΕΤΡΙΤΣΙ – Α.ΜΗΤΡΟΥΣΙ (0-0 / 0-0 παρ. / 5-4 πεν.)
20 1990 – 91 ΣΕΡΡΕΣ 85′ ΣΕΡΡΕΣ 85′ – ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ (1-0)
21 1991 – 92 ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ – ΧΡΥΣΟ (1-0)
22 1992 – 93 ΣΕΡΡΕΣ 85′ ΣΕΡΡΕΣ 85′ – Ν. ΠΕΤΡΙΤΣΙ (1-0)
23 1993 – 94 ΣΕΡΡΕΣ 85′ ΣΕΡΡΕΣ 85′ – ΚΕΡΚΙΝΗ (3-0)
24 1994 – 95 ΣΕΡΡΕΣ 85′ ΣΕΡΡΕΣ 85′ – Α. ΜΗΤΡΟΥΣΙ (3-0)
25 1995 – 96 ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ – ΒΑΛΤΕΡΟ (3-1)
26 1996 – 97 ΠΡΟΒΑΤΑΣ ΠΡΟΒΑΤΑΣ – ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ (2-0)
27 1997 – 98 ΣΚΟΥΤΑΡΙ ΣΚΟΥΤΑΡΙ – ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ (2-1)
28 1998 – 99 ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ – Ν. ΣΟΥΛΙ (3-0)
29 1999 – 00 ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ – ΑΓ. ΠΝΕΥΜΑ (6-0)
30 2000 – 01 ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟ – Ν. ΠΕΤΡΙΤΣΙ (3-0)
31 2001 – 02 ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟ – ΗΡΑΚΛΕΙΑ (0-0 / 1-0 παρ.)
32 2002 – 03 ΒΙΣΑΛΤΙΑΚΟΣ ΒΙΣΑΛΤΙΑΚΟΣ – ΗΡΑΚΛΕΙΑ (2-0)
33 2003 – 04 Ν. ΣΟΥΛΙ Ν. ΣΟΥΛΙ – ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟ (1-0)
34 2004 – 05 ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟ – ΚΑΛΑ ΔΕΝΔΡΑ (4-1)
35 2005 – 06 ΗΡΑΚΛΕΙΑ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ – ΗΡΑΚΛΕΙΑ (0-2 α.α.)
36 2006 – 07 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ – ΗΡΑΚΛΕΙΑ (3-0)
37 2007 – 08 ΗΡΑΚΛΕΙΑ ΒΙΣΑΛΤΙΑΚΟΣ – ΗΡΑΚΛΕΙΑ (1-1 / 2-2 παρ. / 2-4 πεν.)
38 2008 – 09 ΓΑΖΩΡΟΣ ΓΑΖΩΡΟΣ – Α. ΠΟΡΟΪΑ (4-0)
39 2009 – 10 ΓΑΖΩΡΟΣ ΣΤΡΥΜΟΝΙΚΟ – ΓΑΖΩΡΟΣ (1-1 / 1-3 παρ.)
40 2010 – 11 ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ – ΑΓ. ΠΝΕΥΜΑ (6-1)
41 2011 – 12 ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ Ν.ΖΙΧΝΗ – ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ (1-3)
42 2012 – 13 ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟ ΡΟΔΟΠΟΛΗ – ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟ (1-1 / 1-2 παρ.)
43 2013 – 14 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ – ΑΜΜΟΥΔΙΑ (1-0)
44 2014-15 ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟ ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ-ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟ (1-2)
45 2015-16 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΑΣΟΧΩΡΙ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ (1-2)
46 2016-17 ΣΚΟΥΤΑΡΙ ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ-ΣΚΟΥΤΑΡΙ (0-2)
47 2017-18 ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟ Ν.ΣΟΥΛΙ-ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟ (1-2)

Ευχαριστούμε τον δημοσιογράφο Ανέστη Κυρκασιάδη