Παράταση αναστολής λειτουργίας Ε.Π.Σ.Σερρών και αγωνιστικών δραστηριοτήτων έως και 07/01/2021
07/12/2020
Σύμφωνα με τις ανακοινώσεις του κυβερνητικού εκπροσώπου, κου Στέλιου Πέτσα, μέχρι την Πέμπτη 7 Ιανουαρίου 2021 και ώρα 6:00 π.μ. παραμένουν σε αναστολή λειτουργίας όλες οι αθλητικές δραστηριότητες, εκτός από εκείνες που έχουν εγκριθεί από την υγειονομική επιτροπή(Super League 1 και Basket League) και παρατείνονται και όλα τα υπόλοιπα μέτρα που αφορούν την ατομική άθληση.
Ως εκ τούτου η αναστολή λειτουργίας των υπηρεσιών της Ε.Π.Σ.Σερρών, όπως και της λειτουργίας των σωματείων της δυνάμεως της παρατείνεται έως και την Πέμπτη 07/01/2021.
Όσον αφορά την άθληση συνεχίζουν να ισχύουν τα όσα περιγράφονται αναλυτικά στον παρακάτω πίνακα:
![](https://www.epss.gr/wp-content/uploads/2020/11/%CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AE.jpg)
Βασικοί Υποστηρικτές
Οι βασικοί υποστηρικτές της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Σερρών